5 راه کاهش اضطراب

شهریور ۲۴, ۱۳۹۷ 0
Reduce-Stress-1200x626-1-1200x626.jpg
هنگامی که شما می خواهید اضطراب تان را کاهش دهید، گاهی اوقات می توانید خود را در معرض اضطراب قرار دهید . این ممکن است وحشتناک به نظر برسد ، اما کار می کند. هنگامی که شما دست از مبارزه با اضطراب بر می دارید ، خودتان را آزاد می کنید تا توجه خود را از اضطراب و چیزهای دیگر دور کنید. اجازه دهید به خودتان که مضطرب شوید ،گرچه ، به این معنی نیست اجازه دهیدکه اضطراب بر شما حکمرانی کند مگر اینکه آن را از طریق ذهن وبدن تان کنترل کنید. از پنج نکته زیر برای کاهش اضطراب استفاده کنید.

به خودتان اجازه دهید تا مضطرب شوید

هر کدام از این ایده ها می تواند به تنهایی و یا همراه با هر یک از دیگر روش ها مورد استفاده قرار گیرد. اگر شما بسیار تردید دارید که اجازه بدید به خودتان که احساس اضطراب کنید، باید یکی از این استراتژی ها را انتخاب کرده و آن را برای مدتی روی خودتان امتحان کنید تا زمانی که احساس کنید برای اضافه کردن روش دیگر آماده هستید.

1- بدون قضاوت توجه کنید

با یادگیری توجه به اضطراب ، شروع کنید. افکار مضطرب شما چه می گویند؟ چه احساسی دارید؟ شما در کجای بدنتان اضطراب را احساس می کنید . تمرین کار کردن با احساسات.  از قضاوت منفی در مورد اضطراب تان اجتناب کنید. این تمرین حداقل یک بار در روز انجام شود، فقط با اضطراب نشسته و بدون آنکه در آن گرفتار شوید.

2- در این مکان و در این زمان باشید .

وقتی متوجه اضطراب شدید، آن را تأیید کنید و سپس بلافاصله تمرکز خود را روی چیز دیگری تغییر دهید. ذهنیت یک شیوه زندگی است که برای کاهش اضطراب عالی عمل می کند، زیرا راه طبیعی برای انتخاب شما است. لحظه ای که از اضطراب در ذهن یا بدن تان آگاه می شوید، مود خود را کنترل کنید. در حال حاضر و در این مکان چه چیزی در دنیای شما اتفاق می افتد؟

حواس-پرتی

3- حواس پرتی و خفگی.

این یک پیشرفت ذهنی است که شما را فعالتر می کند. . شما این کار را از طریق حواس پرتی انجام می دهید. وقتی احساس اضطراب می کنید، چیزی را انتخاب کنید که حواستان را پرت کند . مجله خواندن. ماسه بازی کردن . یک کش لاستیکی را در اطراف مچ دست بگذارید و آن را به آرامی بکشید و رها کنید . شما در حال تمرکز برروی آنچه در حال وقوع است می باشید، و شما آن را به طور فعال انجام می دهید.

4- مراحل اولیه شجاعانه

گام های کوچک بردارید و شروع به کاهش اضطراب تان کنید. یک هدف کوچک را شناسایی کنید و سپس مراحل مهم را برای رسیدن به این هدف فهرست کنید. سپس، اولین مرحله را انجام دهید. حتی اگر احساس اضطراب و ترس می کنید، هر طور شده آن قدم را بردارید. سپس شجاعت خود را جشن بگیرید.

5- لباس موفقیت  به تن کنید

به تدریج با انجام این عمل ، مثل اینکه قبلا انجام شده ، کاهش می یابد. به عنوان مثال، اگر شما بدنبال یک شغل رؤیایی هستید ، شروع به پوشیدن لباس هایی کنید مثل اینکه در حال حاضر شغل رویایی تان را دارید. گاهی اوقات اضطراب چنان شدید است که نمی توانید خانه را ترک کنید. حتی اگر این چیزی است که با آن روبرو هستید، لباس بپوشید وطوری رفتار کنید (در خانه) گویی که قبلا اهداف و آرزوهایتان را دیده اید. ذهن شما به این امر مطلوب واکنش نشان می دهد. در این تمرین، شما به خودتان فکر می کنید و خود را نه به عنوان قربانی اضطراب، بلکه از بعنوان یک فاتح قدرتمند آن می بینید.

اجازه دادن به اضطراب تا آزادانه بر ذهن و بدن شما سلطه داشته باشد باعث کاهش اضطراب تان می شود. با این وجود، به طور عمدی و هدفمند اقدامات لازم برای ادامه دادن با وجود احساس اضطراب، راه طبیعی برای کاهش اضطراب است. این پنج استراتژی طراحی شده اند تا بتوانید زندگی خود را اکنون آرام سازید به جای آنکه همیشه از اضطراب فراری باشید . این کلید کاهش اضطراب است با اجازه دادن به اینکه مضطرب شوید .

 

 

تیم کارشناسی سامانه مشاور آنلاین «مشورت» می‌تواند شما را با یک کلیک به مشاور وصل کند. ما در «مشورت» باور داریم حق هر کسی‌ست که امکان مشاوره‌ی امن، راحت و با قیمت مناسب را داشته باشد.
اگر شما هم می‌خواهید از شر فکرهای آزاردهنده و مشکلات فکری راحت شوید، همین الان اپلیکیشن موبایل را نصب کنید. یا از نسخه‌ی وب آن استفاده کنید و به یکی از مشاوران آنلاین «مشورت»‌ وصل شوید.

به اشتراک بگذارید
  •  
  •  

پاسخ دادن

آدرس ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری نشانه گذاری شده اند *

چهار × 2 =


سامانه مشاوره روانشناسی آنلاین مشوِرَپ با گلچین کردن زبده‌ترین متخصصان توانسته بستر امنی را فراهم کند.
با استفاده از این سامانه هم‌میهنان داخل و خارج کشور قادر خواهند بود در هر ساعت از شبانه روز مشاوره آنلاین بگیرند.
تنها ملزومات برای مشاوره گرفتن داشتن گوشی هوشمند، اتصال اینترنت و صرف هزینه‌ای مقرون به صرفه است.