رابطه عاطفی: روابط سمی چه بلایی سر زندگی ما می آورند؟

آذر ۲۶, ۱۳۹۸ 0
روابط-سمی.jpeg

اینکه ارتباط عاشقانه جز مهمی از زندگی ماست بر هیچکس پوشیده نیست. اما روابط سمی کجای این چرخه جای می گیرند؟ گاهی در زندگی شرایطی پیش می آید که روند جلو رفتن ارتباطات شبیه، آغاز آن نیست. به خودمان می آییم و می بینیم در رابطه ای نامناسب  گرفتار شده ایم.

آنچه ما را در این ارتباطات نگه می دارد، وابستگی ناسالم است و این سبب می شود که ندانیم ارتباط موثر چه طعمی دارد. همراه خانم عرب نژاد، روانشناس، درباره این روابط و نحوه مدیریت آن صحبت کرده ایم. پس از شنیدن این قسمت، می توانید روابط سمی و غیر سمی را از هم تشخیص دهید. می توانید، راهکارهای پایان دادن به این روابط را بیاموزید. در همه این مسیر مشورپ در کنار شماست.

بیشتر بخوانید: سن مناسب برای ازدواج

علاوه بر آن در بسیاری از مواقع روابط برقراری روابطی که مناسب ما نیستند به دلیل وجو مشکلاتی در ضمیر ناخودآگاه ما می‌باشد که باید برای تجربه زندگی بهتر و روابط عاطفی و حتی روابط روزمره بهتر این مشکلات برطرف شوند. در صورتی که احساس کردید، در روابط دچار مشکل هستید و نیاز به همفکری دارید، موبایل خود را بردارید. همین الآن، از هر جایی که هستید، مشاوره آنلاین بگیرید.دسته پر طرفدار مشاوره فردی را انتخاب کنید و مشکل وابستگی خود را حل کنید.

سوالات متداول

نشانه‌های رابطه سمی چیست؟

شریک زندگی‌تان فردی کنترل‌گر است و باعث می‌شود احساس شرمساری کنید، به چارچوب‌های شما احترام گذاشته نمی‌شود و یا حتی شریک شما بیش از حد به شما وابسته است، به احتمال بسیار زیاد شما در رابطه ای سمی قرار دارید.

رابطه سمی چیست؟

هر رابطه ای که در آن دو طرف از یکدیگر حمایت نمی کنند، دعوا و بحث در آن دیده می شود و یکی سعی می کند دیگری را تحقیر کند یا تحت سلطه بگیرد و به جای صمیمیت، رقابت وجود دارد و بی احترامی و عدم هماهنگی در آن دیده می‌شود.

به اشتراک بگذارید
  •  
  •  

پاسخ دادن

آدرس ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری نشانه گذاری شده اند *

2 + 3 =


سامانه مشاوره روانشناسی آنلاین مشوِرَپ با گلچین کردن زبده‌ترین متخصصان توانسته بستر امنی را فراهم کند.
با استفاده از این سامانه هم‌میهنان داخل و خارج کشور قادر خواهند بود در هر ساعت از شبانه روز مشاوره آنلاین بگیرند.
تنها ملزومات برای مشاوره گرفتن داشتن گوشی هوشمند، اتصال اینترنت و صرف هزینه‌ای مقرون به صرفه است.