روابط عاطفی: اطلاعاتی از قاعدگی که دانستنش برای مردان ضروری است

دی ۸, ۱۳۹۸ 0
2-11.jpg

با اینکه مردان هرگز قاعدگی را تجربه نمی کنند، اما ضروری است درباره آن بیاموزند.

این واقعیت که جامعه با قاعدگی به صورت شخصی و خصوصی رفتار می کند، به عنوان چیزی ناخوشایند که نباید مورد بحث قرار گیرد، در حقیقت برابری در بین زن و مرد را کاهش می دهد

متاسفانه آمار نشان می دهد فقط 80٪ دختران در مالزی مسائل مربوط به قاعدگی را از مادران خود یاد می گیرند. دیگر از مردان چه انتظاری می توان داشت! این کار عملا می تواند به اطلاعات ناقص و گاه نادرست مانند تابوها و عقاید سنتی منجر شود.

مشورَپ- آنچه باید مردان درباره قاعدگی بدانند

در بسیاری از روستاهای نپال، زنان دوران قاعدگی خود را به کلبه های ایزوله که اغلب غیر استاندارد، غیر بهداشتی و فاقد تهویه مطبوع هستند، تبعید می شوند. همچنین مجاز نیستند از منابع آب عمومی استفاده کنند، در جشنواره ها شرکت کنند، یا حتی کس دیگری را لمس کنند. این سنت “چوپادی” نامیده می شود ، و هنوز هم در برخی از مناطق رعایت می شود .

وظایف مردان در مقابل قاعدگی

متاسفانه مردان هم در درجه اول از وجود و کارکرد قاعدگی در خانه توسط خواهران یا مادران مطلع نمی شوند.

از آن جا که موضوع معمولاً به طور شفاهی توسط خانواده مطرح نمی شود، اطلاعات از طریق دوستان ، تبلیغات پد یا اینترنت جمع می شود، که غالباً شامل حقایق افراطی یا تفریطی است. بنابراین ، مهم است که سکوت و ننگ پیرامون بهداشت قاعدگی را بشکنیم و اطمینان حاصل کنیم که تلاش بیشتری برای آموزش جهانیان (به ویژه مردان) در مورد آن صورت گرفته است.

مشورَپ- آنچه باید مردان درباره قاعدگی بدانند

ما چند نکته اصلی راجع به قاعدگی جمع آوری کرده ایم که مردان باید درباره آنها بدانند. با دانستن این نکات آن ها می توانند به دوستان، دختران و همسرانشان در مدت زمان نامطبوع قاعدگی کمک کنند!

نکاتی که مردان باید درباره قاعدگی بدانند

  • متوسط ​​چرخه قاعدگی به طور معمول 28 روز طول می کشد. طول روز های پریود هم معمولا 3-7 روز طول می کشد.
  • در طول چرخه قاعدگی ، یک تخمک رها می شود و به زیر لوله های فالوپ حرکت می کند. اگر تخمک توسط اسپرم بارور نشود ، تخمک و دیواره رحم می ریزد و باعث خونریزی قاعدگی می شود.
  • درد پریود به دلیل انقباض رحم برای بیرون ریختن دیواره آن ایجاد می شود.

مشورَپ-بعد از خیانت چطور رابطه را بسازم

سوالات رایج مردان درباره عادت ماهیانه

معمولا درمورد عادت ماهیانه برای همه افراد چه زن و چه مرد سوالاتی پیش می آید که شاید دنبال جواب آن نرفته باشند. در پایین تعدادی از این سوالات گردآوری شده اند.

·        قاعدگی واقعاً چقدر خونین است؟

پاسخ به این امر هم به زن و هم به روز چرخه او بستگی دارد. به طور متوسط ​​، فقط در طی یک دوره بین 30 میلی لیتر تا 80 میلی لیتر خون خارج می شود، که شاید روی کاغذ چیز خاصی به نظر نرسد، اما در روزهای سنگین ، تجربه سیل خون یا دیدن لخته های خون جذاب به نظر نمی رسد!

·        چه مدت طول می کشد؟

معمولاً حدود 5-7 روز از شروع تا پایان است، اما ممکن است عدد روز ها کمی تغییر کنند.

·        در طی قاعدگی رابطه جنسی امکان پذیر است؟

این یک شمشیر دو لبه است.

در یک لبه ، دوره ها باعث می شوند احساس سنگینی، نفخ، بداخلاق شدن و غیره در زنان ایجاد شود.

از طرف دیگر ، تعداد زیادی از خانم ها احساس می کنند که در طول آن ماه بیش از حد نیازمند رابطه می شوند، تغییری که تصور می شود به این دلیل است که هورمون های پروژسترون و استروژن هنگام تخمک گذاری افزایش می یابند و باعث افزایش سطح میل جنسی می شوند. در کل این تصمیم به توافق طرفین بستگی دارد.

  چه کمکی از دست ما بر می آید؟

مشورَپ- آنچه باید مردان درباره قاعدگی بدانند

به غیر از تهیه داروهای مسکن و عمل به عنوان یک بالش انسانی! و کمک در هر زمان که به خدمات شما نیاز باشد، درمورد علائم واقعی کار زیادی نمی توانید انجام دهید. بنابراین بهترین راه حل فقط این است که بهتر و دلسوزانه تر رفتار کنید.

به اشتراک بگذارید
  •  
  •  

پاسخ دادن

آدرس ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری نشانه گذاری شده اند *

18 − 13 =


سامانه مشاوره روانشناسی آنلاین مشوِرَپ با گلچین کردن زبده‌ترین متخصصان توانسته بستر امنی را فراهم کند.
با استفاده از این سامانه هم‌میهنان داخل و خارج کشور قادر خواهند بود در هر ساعت از شبانه روز مشاوره آنلاین بگیرند.
تنها ملزومات برای مشاوره گرفتن داشتن گوشی هوشمند، اتصال اینترنت و صرف هزینه‌ای مقرون به صرفه است.