۸ روش بازسازی رابطه بعد از خیانت

اردیبهشت ۱۰, ۱۳۹۸ 0
recovery-after-cheating--1200x621.jpg

 

در زندگی مشترک همیشه همه چیز خوب پیش نمی‌رود. گاهی یک شیطنت و اشتباه باعث می‌شود باارزش‌ترین چیزی که در رابطه شکل گرفته، نابود شود، یعنی اعتماد.
بعضی‌ها فکر می‌کنند خیانت برابر با جدایی‌ست. اما بعضی دیگر که همچنان شریک زندگی‌شان را دوست دارند می‌خواهند بدانند بعد از خیانت چگونه می‌شود رابطه را بازسازی کرد. آیا دوباره رابطه به حالت اولش برمی‌گردد؟
در این مقاله به بررسی راهکارهای بازسازی رابطه بعد از خیانت یکی از طرفین میپردازیم:

با این‌که به‌دنبال آشکار شدن خیانت، برخورد و بحث‌های فراوانی اتفاق می‌افتد، اگر هر دو نفر بخواهند، می‌توانند به زندگی مشترک ادامه دهند. باید هر دو طرف توانایی ساختن دوباره‌ی رابطه‌ را بعد از آن‌همه بی‌اعتمادی داشته باشند. احساس مسوولیت، اشتیاق و انرژی کمک می‌کند رابطه‌ای گرم‌تر از قبل بسازند.

راهکارهایی برای احیای رابطه بعد خیانت 

راهکارهایی هست که این‌طور وقت‌ها کمک می‌کند زندگی به روال عادی برگردد:

اعتماد او را جلب کنید:
خبر خوب این‌که می‌شود دوباره اعتماد و رابطه‌ را حتی بهتر از قبل ساخت. خبر بد این‌که باید خیلی صبور باشید، چون کار سختی‌ست و زمان زیادی می‌برد. اعتماد یعنی من امن هستم، تو امن هستی و دنیای ما امن است. بعد از خیانت این دنیا ترک می‌خورد و ساختنش مدتی طول می‌کشد.
صبور باشید:
برای این‌که اعتماد همسرتان را دوباره جلب کنید، اول باید به او ثابت کنید که از صمیم قلب متاسف هستید و باوجود اتفاقی که افتاده، می‌خواهید بار دیگر به شما اعتماد کند. طرف مقابل‌تان باید ببیند شما در این راه جدی، قابل‌اعتماد و امن هستید. اگر حرف‌تان بار دیگر پیش او اعتبار داشته باشد، باز به شما اعتماد خواهد کرد.
اجازه دهید دلش را خالی کند:
زمان کافی بدهید هر چه در دلش دارد، بیرون بریزد. ممکن است گریه کند؛ فریاد بزند؛ شاید سوال‌های خیلی زیادی بپرسد و شما را سرزنش کند. باید قوی باشید، تحمل کنید و از او معذرت بخواهید. نشان دهید که احساسش را درک می‌کنید و به او حق بدهید.

بازسازی-رابطه-خیانت

مسئولیت اشتباه‌تان را بپذیرید:
باید زمان بگذارید و رفتار خودتان را بررسی کنید. ببینید علت خیانت چه بوده و چرا اتفاق افتاده است. به این ترتیب می‌توانید نقطه ضعف خود و رابطه‌تان را برطرف کنید.
دردسترس باشید:
سر وقت خانه باشید. اگر قرار بوده به او تلفن بزنید، حتما این کار را انجام دهید. شریک زندگی‌تان را از برنامه‌های روزانه و هفتگی باخبر کنید. اگر احساس کند دردسترس هستید، راحت‌تر اعتماد می‌کند.
در ابراز عشق صرفه‌جویی نکنید: 
ممکن است بعد از چند روزی که به‌نظر رسیده اوضاع رو به بهتر شدن است، دوباره سرزنش و بی‌اعتمادی سربرآورد. این‌طور وقت‌ها روحیه‌تان را حفظ کنید. نفس عمیق بکشید و به شریک زندگی‌تان بگویید: «من تو را دوست دارم. تنها کسی که می‌خواهم در زندگی داشته باشم تو هستی. از رنجی که برایت ایجاد کردم بی‌نهایت متاسفم. از ناراحتی تو رنج می‌کشم، اما مطمئنم که این دوره را پشت سر می‌گذاریم و دوباره همه چیز بین ما خوب می‌شود.»
هیچ روزی را بدون مهربانی نگذرانید:
مسیر بازسازی اعتماد بعد از خیانت به صبر و تحمل زیادی نیاز دارد. باید هر روز مهربانی کنید، به او توجه کنید و از کارهایش قدردانی کنید.
خوش‌قول باشید:
اگر قرار است شریک زندگی شما یک بار دیگر به شما اعتماد کند، باید روی حرف‌هایی که می‌زنید، بمانید. اگر می‌دانید از پس انجام کاری برنمی‌آیید، قول ندهید. دروغ نگویید و بهانه نیاورید. اگر قولی داده‌اید، انجامش دهید.

 

تیم کارشناسی سامانه مشاور آنلاین «مشورَپ» می‌تواند شما را با یک کلیک به مشاور وصل کند. ما در «مشورَپ» باور داریم حق هر کسی‌ست که امکان مشاوره‌ی امن، راحت و با قیمت مناسب را داشته باشد.
اگر شما هم می‌خواهید از شر فکرهای آزاردهنده و مشکلات فکری راحت شوید، همین الان اپلیکیشن موبایل را نصب کنید.یا از نسخه‌ی وب آن استفاده کنید و به یکی از مشاوران آنلاین «مشورَپ»‌ وصل شوید.


به اشتراک بگذارید
  •  
  •  

guest
0 نظرات
بازخورد داخلی
دیدن همه نظرات

سامانه مشاوره روانشناسی آنلاین مشوِرَپ با گلچین کردن زبده‌ترین متخصصان توانسته بستر امنی را فراهم کند.
با استفاده از این سامانه هم‌میهنان داخل و خارج کشور قادر خواهند بود در هر ساعت از شبانه روز مشاوره آنلاین بگیرند.
تنها ملزومات برای مشاوره گرفتن داشتن گوشی هوشمند، اتصال اینترنت و صرف هزینه‌ای مقرون به صرفه است.

0
افکار شما را دوست دارم ، لطفا نظر دهیدx
()
x