چرا شما باید پیروزی های کوچکتان را جشن بگیرید؟

شهریور ۲۶, ۱۳۹۷ 4
0-1.jpg

در این مقاله آموزشی به تفسیر درباره اهمیت و دلایل جشن گرفتن پیروزی های کوچکی که در زندگی رخ میدهند میپردازیم و این موضوع را که با عمل کردن به این موضوع چه تاثیراتی در زندگیمان میبینیم را مورد بررسی قرار میدهیم

اهمیت جشن گرفتن برای پیروزی های کوچک

جشن گرفتن پیروزی های کوچک ، راه مهمی برای دنبال کردن پیروزی های بزرگتر است و به سمت اهداف بسیار بزرگتر شما را هدایت می کند. به علاوه، این باعث می شود که شما احساس خوبی در اغلب موارد داشته باشید .محققان در مطالعه ای درباره چگونگی تاثیر زندگی روزمره درون سازمانها بر عملکرد فرد با بررسی تقریبا 12،000 یادداشت های روزانه از 238 کارمند در هفت شرکت دریافتند که جشن های کوچک هر روز باعث افزایش انگیزه کارکنان می شود. به سادگی به افزایش اعتماد به نفس کمک می کند و می تواند برای موفقیت های آینده استفاده شود.

چگونه مغز ما برای این پیروزی به ما پاداش می دهد

توجیه علمی پشت این فرآیند فکری نیز وجود دارد. هنگامی که شما کاری را انجام می دهید، مرکز ثقل مغز شما را فعال می کند، به شما اجازه می دهد حس غرور را احساس کنید. به طور خاص، دوپامین عصبی و شیمیایی آزاد می شود و ما را با احساسات خوب پر می کند. این ترکیب شیمیائی به شما کمک می کند تا احساس پاداش را تجربه کنید و می توانید شما را وادارکند که خواهان دستیابی به موفقیت های بزرگتری باشید .این تغییرات رفتاری منحصر به فرد باعث ایجاد یک واکنش زنجیره ای مثبت برای تحولات حتی بزرگتر بعدی می شود.

پیروزی های کوچک باعث شروع بکارتان می شود

برای تنظیم اثر مثبت دومینو، با جشن گرفتن پیروزی های کوچک در هر روز، شروع کنید. در زیر فهرستی از نمونه هایی از راه های ساده ای است که می توانید به آن فکر کنید .
1. قبل از اینکه خانه را ترک کنید رختخوابتان را مرتب کنید.
هنگامی که شما این کار ساده را انجام می دهید، تحریک برای یک انفجاراز دوپامین در اول صبح شروع می شود. این جرقه ای است از احساس خوب تکمیل کردن یک کار. اثر مثبت دیگر این است که اتاق شما برای ایجاد حس آرامش هنگام بازگشت به خانه آماده می کند.

  1. آیا کمتر از دو دقیقه طول می کشد؟ اکنون آن را بررسی کن
    هنگامی که شما قادر به عبور از کارهای جزئی خود هستید، آن را انجام دهید. این اقدام اساسی می تواند به ایجاد حرکت و پیشبرد اهداف بزرگتر در آینده به شما کمک کند. اثر مثبت دیگر این است : دریافت یک موج دوپامین در هر بار که چیزی از فهرست شما حذف می شود، مهم نیست که چقدر جزئی است.
  2. برای افکار درونی تان زمانی را احتصاص دهیددر نظر گرفتن زمانی برای انعکاس درونی با احساس رضایت شما ارتباط دارد. این می تواند به شما کمک کند تا ایده های خلاقانه ای را بیابید و خاطرات خود را تقویت کنید. . تا زمانی که انعکاس سازنده است، این یک راه کوچک برای تاثیر مثبت است.
  3. وضعیت خودتان را بهبود ببخشیداین فقط یک لحظه طول می کشد، اما درست کردن حالت ( مود) خود در طول روز می تواند به شما کمک کند احساس تکمیل و کمال کنید، چه شما در پشت میز خود نشسته و یا در حال حرکت باشید.

 

تیم کارشناسی سامانه مشاور آنلاین «مشورت» می‌تواند شما را با یک کلیک به مشاور وصل کند. ما در «مشورت» باور داریم حق هر کسی‌ست که امکان مشاوره‌ی امن، راحت و با قیمت مناسب را داشته باشد.
اگر شما هم می‌خواهید از شر فکرهای آزاردهنده و مشکلات فکری راحت شوید، همین الان اپلیکیشن موبایل را نصب کنید. یا از نسخه‌ی وب آن استفاده کنید و به یکی از مشاوران آنلاین «مشورت»‌ وصل شوید.

همین حالا مشاوره رایگان را شروع کنید

به اشتراک بگذارید
  •  
  •  

guest
4 نظرات
قدیمی‌ترین
جدیدترین بیشترین آراء
بازخورد داخلی
دیدن همه نظرات
ناشناس
ناشناس
2 سال ها متن گذشته

سلام باشکر از مطالب مفیدتون

علیرضا
علیرضا
2 سال ها متن گذشته

b nazaram niaze har kari k betoonim baraye khoob boodane halemoon bokonim hata khoshal shodan ba etefaq haye koochik


سامانه مشاوره روانشناسی آنلاین مشوِرَپ با گلچین کردن زبده‌ترین متخصصان توانسته بستر امنی را فراهم کند.
با استفاده از این سامانه هم‌میهنان داخل و خارج کشور قادر خواهند بود در هر ساعت از شبانه روز مشاوره آنلاین بگیرند.
تنها ملزومات برای مشاوره گرفتن داشتن گوشی هوشمند، اتصال اینترنت و صرف هزینه‌ای مقرون به صرفه است.

4
0
افکار شما را دوست دارم ، لطفا نظر دهیدx
()
x