در مشاوره ازدواج چه سوال هایی پرسیده می شود؟

تیر ۱۲, ۱۳۹۸ 2
marrycounseling.jpg

هنگامی دو نفر تصمیم به ازدواج با یکدیگر می گیرند، باید سعی کنند شناخت کامل و جامعی از ویژگی های یکدیگر به دست آورند.قطعا جلسات آشنایی خانوادگی و صحبت کردن طرفین می تواند تا حد زیادی باعث شناخت بهتر زوجین شود اما جلسات مشاوره ازدواج به شما کمک می کند خودتان و طرف مقابلتان را کامل بشناسید و تصمیم درست تری برای بزرگ ترین تصمیم زندگی خود بگیرید.اما در جلسات مشاوره ازدواج چه سوالاتی مطرح می شود؟با ماه همراه باشید تا این سوالات مهم را بررسی کنیم.

مشاوره ازدواج چیست؟

همانطور که در مشاوره ژنتیک قبل از ازدواج نشان می دهد زوجین توانایی بچه دار شدن را دارند و یا تست اعتیاد ثابت می کند کمرد معتاد نیست، جلسات مشاوره هم با شناخت زیرساخت های شخصیتی طرفین احتمال موفقیت آمیز بودن ازدواج را تعیین می کند و نشان می دهد طرفین چقدر می توانند با یکدیگر سازگار باشند.برای مثال شاید شما تا قبل از مشاوره ازدواج در مورد طبع سرد و یا گرم خود در مورد مسائل جنسی اطلاعی نداشته باشید و در تمام صحبت هایتان با طرف مقابل احساس کنید تفاهم کامل دارید.اما باید بدانید یکی از دلایل اصلی مشکلات ازدواج آن است که یکی از طرفین سرد مزاج و دیگر گرم مزاج است.بنابراین جلسات مشاوره ازدواج به شما کمک می کند نکاتی را در نظر بگیرید و به آن ها توجه کنید که شاید هیچ زمان خودتان آن را مهم ندانید.

در جلسات مشاوره ازدواج چه می پرسند؟

مسائل مالی:

یکی از کلیدی تری سوال های مهم در مشاوره ازدواج به آن توجه می شود مسائل مالی و میزان توجه طرفین به پول است.فرض کنید خانم فردی آرمانگرا باشد که همیشه به دنبال داشتن گران ترین لباس ها، بهترین مسافرت ها، شیک ترین منزل و خودرو باشد و مدام برای رسیدن به آن ها تلاش و برنامه ریزی کند.اما مرد تصور دیگری داشته و فردی قانع باشد.قطعا این دو نفر بعد از ازدواج با تعارضات جدی روبرو خواهند شد.اینکه برنامه ریزی مالی باید چگونه باشد و در زمینه ای چقدر باید پول خرج کرد از مواردی است که طرفین باید با یکدیگر اتفاق نظر داشته باشند.

ارتباطات:

در ارتباطات درون گرا یا بیرون گرا بودن، نحوه تعامل و میزان ارتباطات افراد بررسی می شود.یک فرد برون گرا که دائما دوست دارد درباره احساس و کارهای روزانه خود صحبت کند، در مهمانی ها و دورهمی ها شرکت کند قطعا نمی تواند انتخاب مناسبی برای فردی آرام و درون گرا باشد که تنهایی با جمع های کوچک خانوادگی را ترجیح می دهد.

مسائل جنسی:

مسائل جنسی از مهم ترین مسائلی است که عدم توجه به آن در مشاوره ازدواج می تواند مشکل ساز شود.افرادی از از نظر طبع جنسی کاملا با یکدیگر متفاوت هستند و یکی طبعی سرد و دیگری گرم و پور شور دارد بدون شک نمی توانند زوج مناسبی برای یکدیگر باشند.

کودکان:

یکی دیگر از سوال های مهم در مشاوره ازدواج مورد بحث و توجه قرار می گیرد دیدگاه زوجین در مورد تعداد فرزند و نحوه تربیت آن ها است.مسائل مهم دیگری که در این زمینه مورد بحث قرار می گیرد دیدگاه طرفین راجع به زمان بچه دار شدن، شیوه های تربیتی، سقط جنین ، فرزند خواندگی و غیره می باشد.

نحوه برخورد با همسر درونگرا

مذهب:

توجه به مذهب نیز یکی دیگر از نکاتی است که در مشاوره ازدواج مورد توجه قرار می گیرد.شاید داشتن مذهبی مشترک تا حدی پاسخگوی نیازهای طرفین در این زمینه باشد، اما مساله مهم تر نوع دیدگاه نسبت به مذهب، مسائل دینی، خدا و احترام به عقاید یکدیگر است.همه ما زوج های شادی را در کنار یکدیگر می بینیم که با وجود داشتن مذهب متفاوت زندگی موفقی دارند و دلیل آن نیز احترام به عقاید و طرز فکر یکدیگر است.قطعا دو فرد متعصب دینی با مذهب های متفاوت نمی توانند گزینه های مناسبی برای ازدواج باشند.

دوستان و خانواده:

یکی دیگر از موارد مهمی که در مشاوره ازدواج به آن توجه می شود، سازگاری و سطح خانواده ها و دوستی های طرفین است.در جلسات مشاوره راجع به هم سطح بودن خانواده ها، طرز فکر و احساس طرفین نسبت به خانواده طرف مقابل، میزان ارتباط با خانواده ها در آینده، هم سطح بودن از لحاظ فرهنگی، مالی، سیاسی و اقتصادی بررسی می شود.همچنین میزان و نحوه تعامل با دوستان نیز برای هر دو طرف مورد توجه قرار می گیرد.

جمع بندی:

مشاوره ازدواج یکی از مهم ترین قدم هایی است که برای تشکیل یک زندگی موفق باید بردارید. در این مشاوره سوال های اساسی راجع به مذهب، خانواده، مسائل جنسی، مسائل مالی و غیره از شما پرسیده می شود تا بتوانید با دید کامل تری نسبت به خود و طرف مقابلتان تصمیم بگیرید.

 

تیم کارشناسی سامانه مشاور آنلاین «مشورَپ» می‌تواند شما را با یک کلیک به مشاور وصل کند. ما در «مشورَپ» باور داریم حق هر کسی‌ست که امکان مشاوره‌ی امن، راحت و با قیمت مناسب را داشته باشد.
اگر شما هم می‌خواهید از شر فکرهای آزاردهنده و مشکلات فکری راحت شوید، همین الان اپلیکیشن موبایل را نصب کنید.یا از نسخه‌ی وب آن استفاده کنید و به یکی از مشاوران آنلاین «مشورَپ»‌ وصل شوید.


به اشتراک بگذارید
  •  
  •  

guest
2 نظرات
قدیمی‌ترین
جدیدترین بیشترین آراء
بازخورد داخلی
دیدن همه نظرات
وحید
وحید
6 روزها متن گذشته

دمتون گرم استفاده کردیم

sahar azizi
مدیر
17 ساعات متن گذشته
پاسخ دادن به  وحید

ممنون از توجه شما


سامانه مشاوره روانشناسی آنلاین مشوِرَپ با گلچین کردن زبده‌ترین متخصصان توانسته بستر امنی را فراهم کند.
با استفاده از این سامانه هم‌میهنان داخل و خارج کشور قادر خواهند بود در هر ساعت از شبانه روز مشاوره آنلاین بگیرند.
تنها ملزومات برای مشاوره گرفتن داشتن گوشی هوشمند، اتصال اینترنت و صرف هزینه‌ای مقرون به صرفه است.

2
0
افکار شما را دوست دارم ، لطفا نظر دهیدx
()
x